Pierwszy kontakt z wypożyczalnią samochodów

Jeśli po raz pierwszy wypożyczamy auto, to z pewnością rodzi się w naszej głowie cała masa pytań, odnośnie do pełnego procesu. Nowoczesna wypożyczalnia samochodów, powinna już przy pierwszym kontakcie, odpowiedzieć na większość z nich. Jednak na znaczną część, rozwiązania znajdziemy również na stronie internetowej firmy. Mimo tego, w tym artykule obszernie odpowiemy na te, które są najczęściej zadawane.

Procedura wynajmu auta w Katowicach

Znajdujemy właściwy samochód na stronie internetowej. Kontaktujemy się z wypożyczalnią, uzgadniamy wszystkie warunki i jedziemy je odebrać nasze auto. Co się wtedy dzieje?

  1. Spotykamy się z przedstawicielem w wypożyczalni lub pod wskazanym przez nas adresem. Większość firm oferuje podstawienie auta za dodatkową opłatą.
  2. Okazujemy dwa dokumenty: prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport.
  3. Uiszczamy opłatę za wynajem auta oraz wpłacamy kaucję: gotówką, kartą debetową lub w formie blokady na karcie kredytowej.
  4. Korzystamy z samochodu.
  5. Odstawiamy auto pod wskazany adres lub do wypożyczalni.
  6. Odbieramy kaucję. W przypadku płatności gotówką musimy wybrać się do wypożyczalni. Jeśli uiściliśmy ją przelewem lub w formie blokady na karcie kredytowej, to nie będziemy zmuszeni odbierać jej osobiście.

Wypożyczalnią samochodów z kartą kredytową

Czy karta kredytowa jest niezbędna? W końcu nie każdy ją posiada. Wiele wypożyczalni, szczególnie za granicą, będzie jej wymagało. Jest to wygodna i bezpieczna forma zapłaty zarówno dla najemcy, jak i wynajmującego. Nasza wypożyczalnia oferuje sposób wynajmu, który jej nie wymaga. Auto rezerwować można zasadniczo trzema drogami:

  • Internetowo – karta kredytowa wymagana
  • Telefonicznie- karta kredytowa wymagana
  • Osobiście- karta kredytowa nie jest wymagana

Wynajmując auto osobiście, opłatę możemy uiścić gotówką lub zwykłą kartą debetową.

Możemy się to okazać dość niewygodne, jeśli odstawimy auto po godzinach pracy wypożyczalni lub pod innym adres, to i tak w późniejszym terminie będziemy musieli zgłosić się po odbiór naszej kaucji.

Polityka paliwowa wypożyczalni samochodów

Opłatą za wynajem samochodu, naturalnie nie uwzględnia opłat za paliwo. Można sobie wyobrazić jak długi okres wcześniej, należałoby rezerwować auto, gdyby za kilkadziesiąt złotych wypożyczało się je z pełnym bakiem, a można było zwracać na rezerwie.

Polityka paliwowa większości firm jest dość zbieżna. Wynajmujemy pojazd z pełnym bakiem i z takim również go zwracamy. Zwyczajnie nie opłaca się nam zrobić inaczej, ponieważ będzie to jedna z pierwszych rzeczy, którą sprawdzi pracownik wypożyczalni. Jeśli oddamy auto niezatankowane, to zapłacimy zarówno za brakujące paliwo, jak i za usługę tankowania przez pracownika- zatem taniej jest zrobić to samodzielnie. Jeśli z jakichś powodów tego nie uczyniliśmy, to możemy poprosić pracownika, by zatankował samochód w naszej obecności- wtedy jesteśmy pewni co ilości brakującego paliwa. Pieniądze zostaną zazwyczaj potrącone z uiszczonej wcześniej kaucji.

Były to zaledwie trzy z wielu innych aspektów, które zazwyczaj są nieznane i poruszane przez nowych klientów podczas pierwszego kontaktu. Dlatego w następnym artykule odpowiemy na kolejne, najczęściej zadawane pytania klientów. Jeśli w tym zestawieniu nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie nurtujące właśnie Ciebie, nie martw się, na tej stronie znajduje się specjalna zakładka, w której znajdziesz krótkie i treściwe odpowiedzi (FAQ do wypożyczalni). Jeśli i tam nie znajdziesz rozwiązania zagadki, to zadzwoń, jako szanująca klientów wypożyczalnia samochodów, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

AKTUALNOŚCI WYPOŻYCZALNI

TOP ZAREZERWUJ