Umowa wynajmu samochodów

Umowa wynajmu samochodów w wypozyczalni innej niż wszystkie

Umowa wynajmu samochodów – co powinno znaleźć się w dokumencie?

Umowa wynajmu samochodów z każdym naszym Klientem określa szczegółowe warunki świadczenia usługi, obowiązki naszej wypożyczalni oraz wypożyczającego. Dbamy o to, aby dokument był przejrzysty i w jasny sposób określał zasady wynajmu samochodu. Gwarantujemy, że nasza wypożyczalnia samochodów z Katowic nie stosuje żadnych ukrytych opłat. Wszystkie dodatkowe opłaty dostępne są w regulaminie świadczenia usług, który stanowi załącznik do podpisywanej umowy.

Umowa wynajmu samochodów – co powinno znaleźć się w dokumencie?

Umowa wynajmu samochodów stanowi dokument, który potwierdza prawo naszego Klienta do wypożyczonego auta.  W każdej umowie muszą znaleźć się dane określające:

 • strony umowy,
 • przedmiot najmu,
 • czas trwania usługi,
 • warunki świadczenia usługi,
 • własnoręczne podpisy obu stron.

W podpunkcie z danymi określającymi strony umowy powinno znaleźć się imię i nazwisko osoby wypożyczającej, jej adres oraz numer i seria dowodu osobistego (w miejsce dowodu można przedstawić paszport). W tym miejscu warto określić również ewentualność prowadzenia auta przez innego kierowcę.

W części z opisem przedmiotu najmu należy określić:

 • markę i model auta,
 • rok produkcji pojazdu,
 • numer VIN,
 • numer rejestracyjny,
 • szczegółowe dane na temat wyposażenia pojazdu.

W dokumencie nasza wypożyczalnia aut z Katowic umieszcza również listę przedmiotów, które kierowca otrzyma wraz z wynajętym pojazdem. Do samochodu załączamy kluczyki, dowód rejestracyjny oraz polisy ubezpieczeniowe.

Szczegółowe warunki umowy wynajmu samochodu

Szczególną wagę przykładamy do tego, aby cennik wynajmu samochodów był czytelny dla Klienta. Dlatego w umowie dokładnie opisujemy wyposażenie pojazdu w cenie podstawowej oraz opcje dodatkowe, które zostaną doliczone do kosztu wynajmu (np. montaż fotelika dziecięcego czy nawigacji GPS).

W dokumencie określamy także szczegółowe warunki świadczenia usługi, aby wynajem samochodów w Katowicach nie przysparzał naszemu Klientowi zmartwień związanych z możliwością doliczenia opłat dodatkowych, których się nie spodziewał. Niezależnie od tego, czy wypożyczający decyduje się na wynajem krótkoterminowy, wynajem średnioterminowy czy wynajem długoterminowy, opłaty naliczane są w systemie dobowym.

W treści dokumentu podajemy miejsce odebrania samochodu oraz punkt jego zwrotu. Umożliwiamy odstawienie auta nie tylko do naszego punktu, ale także jego odbiór spod adresu określonego przez Klienta. Dokładnie opisujemy również kwestię odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia pojazdu (nasze auta posiadają pełen pakiet ubezpieczeń, dzięki czemu awaria czy stłuczka nie będzie problemem dla Klienta). W przypadku kradzieży auta, najemca nie zostaje obciążony odpowiedzialnością (zapis ten zaznaczony jest w umowie).

A co z karami umownymi w umowie wynajmu samochodów

W umowie wynajmu samochodu znajdują się także zapisy dotyczące ewentualnych kar umownych. Najczęściej opłaty są naliczane za:

 • przekroczenie limitu kilometrów,
 • zwrócenie auta z niezatankowanym bakiem,
 • zwrot samochodu po terminie,
 • przekroczenie granic Polski.

Możliwe jest wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej. W takim przypadku kaucję należy uiścić gotówką.

Nasza wypożyczalnia umożliwia wynajem samochodów bez limitu kilometrów. To sprawia, że Klienci nie są narażani na kary umowne z tego tytułu. Auta są wypożyczane z zatankowanym bakiem i takiego zwrotu wymagamy od Klientów. W przypadku, gdy wypożyczający chce przekroczyć granicę Polski, powinien określić tę informację w momencie podpisywania umowy wynajmu samochodu.

Wypożyczalnia samochodów w Katowicach

Umów sie na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW KATOWICE
ul. Puławska 22b
40-217 Katowice
E-mail: biuro@wypozyczalniakatowice.pl
531 739 726

Wypożyczalnia samochodów Katwoice poleca:

Wypożyczalnia aut Katowice – bogata flota, atrakcyjne ceny, umowa wynajmu samochodów bez ukrytych opłat.

Przejrzysta umowa najmu, jasne warunki świadczenia usług – wypożyczalnia samochodów Katowice ceni sobie rzetelną współpracę. Korzystne warunki umowy – wynajem samochodu Katowice, który Ci się opłaca.

TOP ZAREZERWUJ