WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW Z LOTNISKA KATOWICE PYRZOWICE

Podróżujesz samolotem? Wyjeżdżasz na wakacje lub w podróż służbową?

A może poszukujesz eleganckiego samochodu, który odbierze z lotniska kontrahentów przybywających do Twojej firmy? Wynajem samochodu z lotniska często jest nieco droższy niż w tradycyjnych wypożyczalniach. Wystarczy jednak dokładnie porównać oferty i warunki umowy, aby transakcja była korzystna.

Planujesz wynajem samochodu z lotniska w Katowicach porównaj oferty wypożyczalni:

  • określić godziny najmu i zwrotu auta,
  • sprawdzić godziny otwarcia biura wypożyczalni,
  • przeczytać szczegółowe warunki najmu w umowie wypożyczenia samochodu
SAMOLOT

Wypożyczalnie samochodów z lotniska czy z centrum miasta?

Jednym z pierwszych dylematów osób planujących wynajem aut z lotniska jest wybór pomiędzy wypożyczalniami, które posiadają biuro na lotnisku, a tymi z innych punktów miasta. Wystarczy przejrzeć ceny na lotniskach, aby przekonać się, że w takich miejscach niemal wszystkie towary i usługi są droższe.

Jednak wypożyczalnia samochodu z lotniska ma także swoje zalety.

Jej atutem jest przede wszystkim wygoda – pojazd na pewno będzie podstawiony o wybranej przez nas godzinie i odbierze nas prosto z terminala. Minusem jest to, że za wynajem samochodu na lotnisku i jego zwrot w innym miejscu zwykle trzeba dodatkowo dopłacić.

Jako wypożyczalnie samochodów działające na lotniskach często reklamują się także firmy oddalone od nich nawet o kilka lub kilkanaście kilometrów. W takim przypadku pasażerów może odebrać bus, który zawiezie ich do biura firmy. Dopiero tam otrzymają oni kluczyki do wynajmowanego auta. Rozwiązanie to może być nieco tańsze, ale dla niektórych osób będzie kłopotliwe. Przesiadki wraz z bagażami zajmują czas. Taki wynajem aut sprawdzi się więc na wakacjach, ale w służbowej podróży już niekoniecznie.

Innym rozwiązaniem jest rezerwacja samochodu poza lotniskiem. Wiele wypożyczalni zapewnia transfer lotniskowy. W ten sposób zwykle trzeba zamówić 2 usługi, a cały proces jest nieco kłopotliwy.

Wypożyczalnia samochodów w Katowicach

POLSKA

Wynajem samochodu z lotniska w Polsce

Polskie porty lotnicze powoli dorównują zachodnioeuropejskim. Duża ilość połączeń do najbardziej egzotycznych zakątków świata, możliwość wykupienia zarówno biletów w liniach regularnych, jak i tanich liniach lotniczych, zautomatyzowane odprawy to tylko jeden z kierunków tego rozwoju. Lotniska dbają również o doskonałą infrastrukturę. Dzięki temu na pasażerów czeka bardzo dużo usług.

Wypożyczalnia samochodów z lotniska to standard polskich lotnisk.

Przylatujący pasażerowie mogą wynająć zarówno klasyczne modele aut (np. Hondy, Volkswageny, Fiaty czy Renault), jak i samochody luksusowe. Auta klasy Premium (Mercedesy klasy S, najnowsze modele BMW czy Audi) to oferty najczęściej kierowane w stronę klientów biznesowych. Możliwy jest wynajem samochodu z lotniska wraz z obsługą kierowcy. Taką usługę zamawiają niektóre przedsiębiorstwa czy międzynarodowe koncerny dla przybywających menadżerów lub kluczowych kontrahentów (na konferencje, negocjacje handlowe itp.).

Doskonale rozwinięte są usługi wynajmu w Katowicach. Lotnisko Katowice-Pyrzowice należy do najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce. Jego znakiem rozpoznawczym jest nie tylko funkcjonalnie zaprojektowana struktura, bogaty wybór lotów oraz obsługa na najwyższym poziomie, ale i dodatkowe usługi dla pasażerów. Wynajem samochodu z lotniska w Katowicach obejmuje ekonomiczne oferty i samochody luksusowe przygotowane dla najbardziej wymagających klientów.

OFERTA

Na co zwrócić uwagę podczas porównywania ofert?

Ceny wypożyczalni uzależnione są od marki, modelu i wyposażenia auta. Oczywiście jeżeli chodzi o samochody luksusowe wynajem będzie znacznie droższy niż w przypadku pojazdów klasy Standard. Ale w cenę usługi wchodzi także szereg usług dodatkowych. Warto dokładnie sprawdzić sposób ich naliczania. Większość wypożyczalni oferujących samochody na polskich lotniskach stosuje rozliczenia za każdą rozpoczętą dobę. W praktyce oznacza to, że już godzinne spóźnienie wiąże się z naliczeniem opłat za kolejną dobę.

Aby nie narazić się na dodatkowe opłaty, warto sprawdzić godziny otwarcia biura.

Wypożyczalnia samochodu z lotniska może działać np. do godziny 16:00 lub 18:00.

Takie firmy zwykle dają możliwość rezerwacji auta na inną godzinę, ale naliczają za to dodatkową opłatę.

Należy również pamiętać, że dodatkowe koszty często doliczane są młodym kierowcom. Niejedna wypożyczalnia samochodów stosuje limity wieku – pojazdy są wynajmowane wyłącznie osobom, które ukończyły 21 lat. Dlatego warto dokładnie przeczytać szczegółowe warunki najmu.

Czytaj również: Pierwszy kontakt z wypożyczalnią samochodów

EUROPA

Wynajem samochodu na lotniskach zagranicznych

Osoby, które planują wyjazd zagraniczny (na wakacje, w celach służbowych) poszukiwania samochodu powinny rozpocząć jeszcze przed zakupem biletu lotniczego. Pomocne będą wyszukiwarki. Warto dokładnie określić w kryteriach nie tylko typ wybranego pojazdu, ale także miejsce odbioru (lotnisko) oraz dodatkowe wymogi.

Niestety większość wyszukiwarek nie zamieszcza informacji o dodatkowych opłatach (ubezpieczenia, limity kilometrów, odbiór auta poza godzinami pracy biura itp.). Dlatego rezerwacji najlepiej dokonywać z poziomu strony wybranej wypożyczalni, gdzie umieszczone są szczegółowe warunki świadczonych usług.

Umów sie na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW KATOWICE
ul. Puławska 22b
40-217 Katowice
E-mail: biuro@wypozyczalniakatowice.pl
531 739 726

Wypożyczalnia samochodów Katwoice poleca:

TOP ZAREZERWUJ