Auto zastępcze

1

Auto zastępcze Katowice kiedy przysługuje Ci samochód ?

Zgodnie z przepisami polskiego prawa samochód zastępczy przysługuje osobom, których auto zostało uszkodzone w wyniku wypadku komunikacyjnego. Koszt wynajmu auta ma obowiązek pokryć Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym sprawca wypadku ma wykupioną polisę OC.

Co ważne, auto zastępcze możesz wynająć niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy przedsiębiorcą. Firma ubezpieczeniowa nie może kwestować kwestii sposobu wykorzystania samochodu czy przebiegu uszkodzonego auta.

Na ile możesz wynająć samochód zastępczy?

Auto zastępcze z OC sprawcy można wypożyczyć na cały okres likwidacji szkody. Z pojazdu możesz więc korzystać aż do momentu, gdy Twój samochód zostanie naprawiony i odbierzesz go z warsztatu.

Usługa ta przysługuje Ci również w przypadku, gdy uszkodzony samochód został zakwalifikowany do kasacji. Przy szkodzie całkowitej, wynajęte auto zastępcze zapewni Ci środek lokomocji do momentu zakupu nowego pojazdu (musisz jednak pamiętać, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe dokładnie sprawdzają, czy klient nie przeciąga terminu zakupu nowego pojazdu).

Wypożyczalnia samochodów w Katowicach

2

Jaki samochód zastępczy możesz wypożyczyć?

W ofercie naszej wypożyczalni posiadamy szeroki wybór samochodów osobowych i dostawczych różnych klas, marek oraz modeli. W przypadku, gdy interesuje Cię auto zastępcze w Katowicach musisz jednak  spełnić wymogi prawne. Na koszt OC sprawcy możesz wynająć wyłącznie samochód takiej samej lub niższej klasy, co pojazd uszkodzony w wypadku.

Jak przygotować się do transakcji wynajmu auta zastępczego?

Naszym Klientom zapewniamy nie tylko fachowe doradztwo podczas doboru samochodów, ale także dopełniamy formalności związanych z wynajmem auta zastępczego. Obsługa bezgotówkowa pozwoli Ci bardzo szybko wynająć potrzebny samochód, a my zajmiemy się pozyskaniem zwrotu od firmy ubezpieczeniowej. Aby taka transakcja była możliwa, nasza wypożyczalnia samochodów z Katowic wymaga jednak zgromadzenia potrzebnych dokumentów.

Po wypadku drogowym należy:

  • uzyskać dokument wydany przez policję potwierdzający zgłoszenie zdarzenia lub spisać stosowne oświadczenie o szkodzie ze sprawcą wypadku,
  • zanotować numer polisy OC sprawcy oraz numer szkody.

Miałeś wypadek na drodze i Twój samochód trafił do warsztatu? W takim przypadku przysługuje Ci auto zastępcze z OC sprawcy. Przejrzyj flotę naszej wypożyczalni i dobierz solidny samochód na czas naprawy.

Gwarantujemy pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności oraz bezgotówkową obsługę transakcji – my zajmiemy się „bataliami” z ubezpieczycielem, Ty odbierasz kluczyki i jeździsz!

3

Auto zastępcze – dlaczego właśnie u nas?

Gwarantujemy, że wynajem samochodu w Katowicach obsługiwany przez naszą wypożyczalnię to sprawna, szybka obsługa i korzystne warunki najmu.

Jednym z naszych wyróżników jest bardzo zróżnicowana flota składająca się z samochodów osobowych i dostawczych różnych klas, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z dobraniem auta odpowiadającego standardem pojazdowi uszkodzonemu. Nasi pracownicy doskonale znają obowiązujące przepisy ubezpieczeniowe i pomogą Ci wybrać samochód, który przez każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe zostanie zaakceptowany jako auto zastępcze z OC sprawcy. Odpowiedzą oni także na nurtujące Cię zagadnienia związane z wynajmem samochodu na czas naprawy.

 

Stawiamy na mobilność świadczonych usług, dlatego wynajęty samochód możemy dostarczyć pod adres podany przez Klienta (np. na miejsce wypadku). Istnieje również możliwość zwrotu auta poza siedzibą naszej wypożyczalni w Katowicach.

Umów sie na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW KATOWICE
ul. Puławska 22b
40-217 Katowice
E-mail: biuro@wypozyczalniakatowice.pl
531 739 726

Wypożyczalnia samochodów Katwoice poleca:

Wynajem auta zastępczego – z nami zawsze poczujesz się bezpiecznie. Szeroki wybór samochodów, obsługa bezgotówkowa.

Auto zastępcze z OC sprawcy – pojazdy osobowe i dostawcze różnych klas. Fachowe doradztwo, pomoc na drodze.

TOP ZAREZERWUJ