Wynajem samochodu czy kupno - którą opcję wybrać po otrzymaniu prawa jazdy

Jeśli dopiero otrzymałeś prawo jazdy i zastanawiasz się, czy warto zainwestować w kupno, czy też raczej postawić na wynajem samochodu – przeczytaj poniższy tekst i rozważ wszystkie „za” oraz „przeciw”.

Kupno pierwszego auta

Zakup pierwszego samochodu to wielka radość. Jeżeli więc dysponujesz odpowiednimi możliwościami finansowymi, gorąco zachęcamy do podjęcia takiej decyzji. Jeszcze się wahasz? Przeczytaj, dlaczego warto zainwestować w zakup samochodu oraz jakie są minusy owego rozwiązania:

  • Jako początkujący kierowca możesz nie do końca zdawać sobie sprawę z faktu, jakiego samochodu potrzebujesz. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję warto więc testować jakiś czas pojazdy z wypożyczalni aut i wybrać to, w którym czujesz się najlepiej.
  • Posiadanie samochodu na własność daje dużą satysfakcję – kiedy o niego dbasz, dokonujesz przeglądów, bieżących napraw – po prostu przywiązujesz się do niego, zaczynasz go lubić. Jednak dla niektórych wszystkie te obowiązki mogą być trudne do wypełnienia i uciążliwe.
  • Nie sposób pominąć w niniejszym zestawieniu dumy, jaka towarzyszy młodym ludziom, kiedy ich znajomi po raz pierwszy widzą nowy samochód swojej koleżanki czy kolegi. Być może nie powinien być to wiodący argument podczas rozważań nad kupnem auta, jednak często bywa to czynnik dość istotny.

Niektórzy powiedzą, że posiadanie prawa jazdy przy jednoczesnym nieposiadaniu auta to bezsens. Jednak gdy weźmiemy pod uwagę szybko rozwijające się koncepcje wspólnego użytkowania samochodów, czyli car-sharingu oraz bardzo atrakcyjne oferty wynajmu samochodów w Katowicach, kupno auta nie wydaje się być oczywistym rozwiązaniem.

 

Wynajem samochodu Katowice – dobry pomysł

Wynajem samochodów niesie z sobą sporo korzyści. Nie musisz martwić się o ubezpieczenie, przeglądy, otrzymując kluczyki od samochodu masz pewność co do znakomitego stanu technicznego wynajmowanego pojazdu. Podsumowując:

  • Nie musisz od razu dysponować sporą kwotą, jak w przypadku zakupu. Ceny wynajmu samochodu w Katowicach są bardzo atrakcyjne, toteż jeśli chodzi o względy ekonomiczne, warto podkreślić ową przewagę.
  • Wypożyczając auto możesz sprawdzić, czy jest Ci ono rzeczywiście potrzebne. Być może okaże się, że po pierwszym miesiącu użytkowania większość czasu spędziło w garażu, a nie na drogach, toteż warto jeszcze jakiś czas wstrzymać się z zakupem.
  • Oferty wypożyczalni samochodów są bardzo elastyczne. Jeżeli potrzebujesz auta na przykład tylko na weekendy – nie będzie problemu ze znalezieniem tego typu propozycji. Jeśli od czasu do czasu chcesz skoczyć na większe zakupy i wygodnie je przetransportować – również nie będzie z tym kłopotów. Dzięki obecności na rynku wynajmu krótkoterminowego (od jednego dnia do 31 dni), wynajmu średnioterminowego (od miesiąca do roku) oraz wynajmu długoterminowego (powyżej roku), z łatwością dopasujesz konkretne rozwiązanie do swoich potrzeb.

Wynajem aut to bardzo dobra opcja dla początkujących kierowców. Gorąco zachęcamy do odwiedzin naszego punktu w Katowicach – z pewnością znajdziesz u nas auto, którym się zachwycisz.
Kupno auta to poważna decyzja, dlatego zanim ją podejmiesz, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu samochodu w Katowicach. Czekamy na Ciebie!

AKTUALNOŚCI WYPOŻYCZALNI

TOP ZAREZERWUJ