FAQ do wypożyczalni

FAQ do wypożyczalni samochodów Katowice.

Masz wątpliwości, czy skorzystać z oferty naszej wypożyczalni samochodów w Katowicach? Poniżej przestawiamy listę najczęściej zadawanych pytań i publikujemy odpowiedzi. FAQ wypożyczalni – i wszystko jest jasne!

?

Czy stosujecie limity dotyczące wieku kierowcy?

Nasza wypożyczalnia samochodów z Katowic umożliwia wynajem auta każdemu kierowcy, który ukończył 18 lat i posiada ważne prawo jazdy uprawniające do kierowania wybranym pojazdem. Dla samochodów osobowych i busów 9-osobowych jest to prawo jazdy kat. B, dla pojazdów dostawczych i większych busów osobowych prawo jazdy kat. D.

?

Jakie dokumenty mam przygotować, aby podpisać umowę najmu?

Od osób planujących podpisanie z nami umowy na wynajem samochodu, wymagamy okazania prawa jazdy oraz dokumentu tożsamości. Możesz nam przedstawić dowód osobisty lub paszport.

?

Jak wygląda procedura najmu?

Wybrane auto możesz zarezerwować online. Następnie, sprawdzimy Twoją tożsamość oraz uprawnienia kierowcy i przygotujemy odpowiednią umowę do przeczytania. W umowie znajdziesz szczegółowe warunki świadczenia usługi. W dokumencie zaznaczamy opis stanu wizualnego i technicznego auta oraz opisujemy jego wyposażenie. Znajdziesz tutaj również szczegółową tabelę opłat.

?

Jakie dokumenty dołączacie do umowy?

Aby wynajem auta był transakcją opartą o jasne, klarowne zasady, do umowy dołączamy protokół zdawczo-odbiorczy. W protokole opisujemy, jakie zasady stosujemy w przypadku ewentualnej awarii na drodze, wypadku komunikacyjnego lub kradzieży auta.

?

Jak mam uregulować opłatę za wynajem samochodu?

Nasza wypożyczalnia samochodów z Katowic stawia na dużą elastyczność i dostosowanie do potrzeb Klienta. Dlatego umożliwiamy kilka różnych form płatności. Za wynajęcie samochodu możesz zapłacić przelewem na firmowe konto lub kartą w naszym punkcie. Umożliwiamy także płatność gotówką w wypożyczalni.

?

A co z limitem kilometrów?

Wynajem samochodów często wiąże się z limitem kilometrów. My staramy się nie ograniczać Klientów, dlatego zrezygnowaliśmy z limitu.

?

Czy pobieracie kaucję?

Kaucja stanowi zabezpieczenie transakcji, gdy Klient złamie warunki umowy lub uszkodzi samochód. Za wynajem aut pobieramy kaucję w postaci depozytu środków na karcie kredytowej. Pobraną kwotę zwracamy po zakończeniu umowy. Dzięki temu możemy zaoferować Ci atrakcyjne ceny świadczonych usług – wynajem samochodu bez kaucji zawsze jest o wiele droższy.

?

Wynajem auta, a rozliczenie tankowania paliwa?

Każdy wypożyczany samochód oddajemy Klientowi z pełnym bakiem. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię wynajem busów 9 osobowych, czy wynajem samochodów dostawczych lub osobowych, możesz sprawdzić zbiornik paliwa podczas odbierania kluczyków (nasz pracownik zatankuje go do pełna przy Tobie).

Za paliwo nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Wymagamy jedynie, aby Klient zwrócił pojazd z pełnym zbiornikiem. W przypadku, gdy o tym zapomnisz, to my zatankujemy auto, ale pobierzemy od Ciebie zwrot za paliwo i obsługę.

?

Czy ktoś inny może kierować wypożyczonym samochodem?

Kierowca, z którym podpisujemy umowę na wynajem samochodu, bierze za niego odpowiedzialność. Inna osoba może kierować pojazdem wyłącznie w przypadku, gdy podasz jej dane podczas podpisywania umowy (należy okazać prawo jazdy i dokument potwierdzający tożsamość dodatkowego kierowcy).

?

Co mam zrobić w przypadku awarii lub wypadku drogowego?

Nasze samochody posiadają pełen pakiet ubezpieczeń. W przypadku awarii zapewniamy auto zastępcze. Koszty napraw pokrywane są z polisy ubezpieczeniowej. Czytaj więcej o autach zastępczych z OC sprawcy.

Umów sie na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW KATOWICE
ul. Puławska 22b
40-217 Katowice
E-mail: biuro@wypozyczalniakatowice.pl
531 739 726

Wypożyczalnia samochodów Katwoice poleca:

Wynajem samochodów – pytania i odpowiedzi.

Rzeczowe informacje, które rozwieją Twoje wątpliwości.

TOP ZAREZERWUJ