Wynajem samochodu czy komunikacja miejska. Czym jeździć na wakacjach to pytanie zadawane każdego roku. W pewnym momencie większość osób zaczyna myśleć o wakacjach. Gdzie pojechać, co zwiedzić, gdzie nocować? Możliwości zarówno w Polsce jak i za granicą, jest mnóstwo i każdy, począwszy od miłośników wypoczynku na łonie natury po zwolenników luksusowych hoteli znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy nie chcą wybierać się w drogę swoim samochodem, również dadzą sobie radę. Dziś transport zbiorowy na tyle dobrze funkcjonuje, że z powodzeniem możemy planować nawet najdalsze podróże i wybierać pomiędzy autokarami, pociągami czy samolotami.

Jeśli już dotrzemy na miejsce, pozostaje tylko zastanowić się, w jaki sposób będziemy poruszać się po okolicy i zwiedzać pobliskie atrakcje. Tutaj również wybór jest spory, gdyż możemy zdecydować się na komunikację miejską, lokalne taksówki lub biura turystyczne albo wynająć samochód z miejscowej wypożyczalni aut.

Wynajem samochodu czy komunikacja miejska. Czym jeździć na wakacjach

Po mieście, tramwajem czy wynajętym autem? Często planujemy wakacje, nie w otoczeniu natury, ale w wielkich aglomeracjach miejskich oferujących jedyne w swoim rodzaju zabytki i atrakcje wynajem samochodu z rodzinaturystyczne. Paryż, Rzym, Lizbona… wszystkie te miasta nieustająco rozpalają wyobraźnię turystów z całego świata. Ogromna kumulacja zabytków i perełek architektury wymusza dobre zaplanowanie trasy zwiedzania, aby wszędzie dotrzeć.

Czym najlepiej poruszać się po dużych, turystycznych miastach? Najprostszą formą jest wynajęcie taksówki, która zawiezie nas wszędzie, gdzie sobie zażyczymy. Trzeba się jednak liczyć z dużymi kosztami oraz ewentualną nieuczciwością taksówkarzy, dla których niezorientowany turysta jest idealnym klientem. Dlatego, czasem lepiej wybrać samodzielność, odwiedzić którąś z lokalnych wypożyczalni samochodów i wynająć auto. Da to na pewno sporą dawkę niezależności i jasność, co do przewidywanych kosztów, są jednak też minusy takiego wyboru. Przede wszystkim, będą to wszechobecne korki obecne w każdym dużym mieście oraz strefy parkowania, które wymagają dobrej znajomości topografii miasta oraz uiszczania dodatkowych opłat.

Wydaje się, że w dużym mieście najlepszą alternatywą dla taksówek i wynajmu samochodu, jest jednak komunikacja miejska. Z reguły turystyczne aglomeracje, mają doskonale rozwiniętą sieć komunikacji, składającą się z autobusów, tramwajów oraz szybkiego metra. Wybierając te środki transportu, na pewno poniesiemy znacznie mniejsze koszty i dotrzemy w same centra miast. Ponadto, taka forma zwiedzania, dostarczy nam lokalnych wrażeń i umożliwi poznanie mieszkańców. Wynajem auta, co prawda kusi komfortem, ale jednak trudno przyrównać tę formę zwiedzania np. do podróży wąskimi uliczkami Lizbony kultowym tramwajem linii 28.

Poza miasto? Najlepiej wynająć samochód.

Dla tych, którzy postanowią wyruszyć poza miasto i zwiedzać okoliczne atrakcje i rejony warto polecić wynajęcie wygodnego auta, gdyż tu raczej nie sprawdzi się komunikacja i taksówki. Chcąc dużo zwiedzać i jeździć w odległe miejsca, koszty wynajmu samochodu będą niższe niż w przypadku lokalnych taksówek. Z kolei transport zbiorowy, znacznie wydłuża czas podróży i nie zawsze dociera tam gdzie chcemy.

Dlatego wynajęcie samochodu wydaje się tu najlepszym pomysłem, gdyż umożliwi nam:wynajem samochodu do podrozy po polsce

  • Komfortowe warunki podróżowania
  • Niezależność i możliwość indywidualnego planowania trasy
  • Możliwość zabrania dużej ilości bagażu
  • Dotarcie w najbardziej atrakcyjne turystycznie rejony w stosunkowo krótkim czasie

Wakacje to niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju czas w ciągu roku. Czekamy na nie z utęsknieniem i wyobrażamy sobie moc atrakcji, jakie nas spotkają. Warto wcześniej dobrze zaplanować te dni, aby móc w pełni korzystać z uroków urlopu. Wynajęcie samochodu po przybyciu na miejsce wypoczynku, może okazać się świetnym pomysłem na zwiedzanie nowych miejsc.

Wynajem samochodu czy komunikacja miejska. Czym jeździć na wakacjach
5 (100%) 1 vote

TOP ZAREZERWUJ